Biblijny antyk, czyli trochę o rozszerzonym polskim

Poszła na humana, bo nie chce jej się uczyć. Przynajmniej w „Maku” i na kasie w biedrze będzie miał kto pracować. No i zamiatać chodniki, i roznosić ulotki w podziemiach.


Tak, takie plany mam po skończeniu liceum i studiów humanistycznych. Ambitne, prawda? 

Żartuję. Plany mam o wiele bardziej ambitniejsze. Na przykład jako ateistka deportować się do Indii.

Lecz na razie jestem tu i muszę się uczyć, aby zdać maturę. Testy progowe na wejście do liceum wyszły co najmniej koszmarnie. Jako klasa humanistyczna polski napisaliśmy najgorzej. Jejku, to przecież tylko statystyki. Przynajmniej jesteśmy w miarę zgodni i w większości nie chce nam się uczyć. Chyba, że przedmiotów, które rzeczywiście nam się przydadzą. Z tego wynika, że na pewno nie fizyka, chemia, biologia itd. 

Wracając do testów, rozszerzony polski wbrew pozorom nie jest taki łatwy. Ostatni test ze starożytności napisaliśmy średnio na ocenę dostateczną i dla tego pisać go będziemy jeszcze raz. Ale dlaczego wyszedł tak słabo? Jest różnica zrobienia testu ze starożytności, czyli: bogów, mitów, Homera i innych, a wmieszania w to Księgi Hioba i rzeczy, które są w następnym rozdziale o Biblii. Jak mogliśmy tego nie wiedzieć? Przecież jesteście na humanie! Cały podręcznik i wszystkie epoki macie mieć w najmniejszym paluszku! 

Tak o to piszemy sobie testy z biblijnego antyku, jeździmy do teatru i poznajemy nurty filozoficzne. Rozszerzony polski is so pretty, if you askin’ me.

Reklamy
Biblijny antyk, czyli trochę o rozszerzonym polskim

3 uwagi do wpisu “Biblijny antyk, czyli trochę o rozszerzonym polskim

  1. Też miałem rozszerzony polski. I geografię, i biologię, i wszystko inne. A pisałem się na matematyka-informatyka-angielski. Szkoła w Polsce to ciężka sprawa. W Anglii byłem na administracji biznesowej i uczyłem się, aby tyłka nie skanować w pracy. Nie można by tak? 😉

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s